Световноизвестното българско сопрано Ина Кънчева и виртуозният пианист Людмил Ангелов представят новия си студиен проект, озаглавен „Малка нощна музика (Кабаре и други истории)“. Албумът излиза на 15-ти юни (петък) и става част от каталога на Вирджиния Рекърд.Албумът „Малка нощна музика“ е наличен на физически носител в най-големия онлайн магазин musicmall.bg и във всички дигитални платформи за даунлоад и стрийминг.
След успеха на спектакъла „Духът на Дивата“ и концерта с танго песни, Ина Кънчева и Людмил Ангелов продължат да търсят вдъхновение в зоната между операта и популярната музика. Още повече, че двамата споделят обща музикална страст – джаза.
За предстоящия проект, се спират на мюзикъла и започват да изследват различен репертоар, посветен на любовта и някои от най-популярните и обичани кабаретни творби. Месеци наред преслушват произведения от различни композитори като финалната селекция става все по-трудна. И въпреки, че първоначално се спират на творби от Шонберг, Бритън, Пуленк и други европейски композитори, накрая двамата решават да включват в албума предимно репертоар от американски композитори. „Малка нощна музика“ съдържа 22 кабаретни песни от Уилям Болкъм, Курт Вайл, Стивън Зондхайм, Ерик Сати, Самуел Барбър и др.
„Имахме желания да включим повече немски композитори, но в процеса на работата преценихме, че не стоят добре заедно в този любовен пъзел. Въпреки това записахме и две песни от кабаретния цикъл на Шонберг, които планираме да изпълняваме на живо при следващи изяви“. – казва Ина Кънчева.
„Не беше лесно, защото има огромно количество материал, но ние опитахме да запазим тематична връзка между текстовете и да представим перспективата в развитието на жанра през годините“. – добавя Людмил Ангелов.
Албумът, кръстен на емблематичната творба на Стивън Зондхайм – „Малка нощна музика“, включва песни освен от самия мюзикъл, така и от „Лудории“ (Зондхайм), „Жена в мрака“ (Вайл), кабаретни песни от Уилям Болкъм и Арнолд Вайнщайн, „Докосване на Венера“ (Вайл) и други.
„Малка нощна музика“ е музикалният салон на двамата музиканти, а тяхната сцена – кабарето, където можеш да седнеш и да мечтаеш. Албумът разкрива вълнуващ музикален свят, донякъде приказен и нереален, театрално пищен, понякога шокиращ, весел или носталгичен.
Ина Кънчева и Людмил Ангелов записват албума в началото на март т.г. в студио в Барселона заедно с известния испански тон-режисьор и продуцент Алберт Мораледа. Към проекта се включват и визуалните артисти Тита Койчева и Виктор Мухтаров, които създават цялата визуална концепция и дизайн.
„Избрахме песни както за парадоксите в живота, така и за ежедневните неща, но пречупени през различен и авантюристичен ъгъл. Кабарето и мюзикълът са като огледало на нашата култура и модерните времена. Те притежават дух на свобода, смела сатира, ирония и провокация. С този проект искаме да ви съблазним, забавляваме и да ви покажем специалните неща за нас“. – пишат артистите в книжката към албума „Малка нощна музика“.
В подкрепа на новия албум, Ина Кънчева и Людмил Ангелов ще открият тазгодишния фестивал Пиано Екстраваганца с концерт – спектакъла „ОГЛЕДАЛО-КАБАРЕ И ДРУГИ ИСТОРИИ“. Събитието ще се състои нa 15 юни, 2018г. (петък) от 19.30 часа във Военния Клуб, а залата ще се потопи в магическата атмосфера на кабарето. В спектакъла „Огледало“ специално участие ще вземе и големият български актьор Ицко Финци, който ще влезе в ролята на традиционния разказвач на истории с цигулка. Изобразителните видения в спектакъла са на художниците Тита Койчева и Виктор Мухтаров.
Билети на касата на КАНТУС ФИРМУС в зала България и онлайн на www.ticketsbg.com
„Малка нощна музика (Кабаре и други истории) / „A Little Night Music (Cabaret & other stories)” съдържание:
1. Stephen Sondheim – Losing my mind (Follies) 4’30
2. William Bolcom/Arnold Weinstein – Waitin' ( Cabaret Songs) 1’43
3. William Bolcom/Arnold Weinstein – Song of Black Max ( Cabaret Songs) 3’06
4. William Bolcom/Arnold Weinstein – Lady Luck (Cabaret Songs) 00’43
5. William Bolcom/Arnold Weinstein – Toothbrushtime (Cabaret Songs) 3’53
6. William Bolcom/Arnold Weinstein – Fur ( Cabaret Songs) 2’47
7. Eric Satie/René Chalupt – Le chapelier 00’43
8. Eric Satie/Henry Pacory – Je te veux 3’36
9. William Bolcom/Arnold Weinstein – Amor ( Cabaret Songs) 2’38
10. Samuel Barber/James Joyce – Solitary hotel 2’36
11. William Bolcom/Arnold Weinstein – George ( Cabaret Songs) 3’46
12. Kurt Weill/Maurice Magre– Je ne t'aime pas 4’51
13. Friedrich Holländer/Sammy Lerner – Falling in love again 2’18
14. Kurt Weill/Ogden Nash – Foolish heart ( One touch of Venus) 2’29
15. William Bolcom/Arnold Weinstein – Blue ( Cabaret Songs) 3’58
16. Friedrich Holländer – Wenn ich mir was wünschen dürfte 1’44
17. Kurt Weill/Ira Gershwin- One life to live (Lady in the dark) 2’35
18. William Bolcom/Arnold Weinstein – Angels are the highest form of Virtue (Cabaret Songs) 1’35
19. Kurt Weill/Ogden Nash – Speak low( One touch of Venus) 2’04
20. Kurt Weill/Roger Fernay- Youkali 6’39
21. Stephen Sondheim – Send in the clowns (A little night music) 4’00
22. Kurt Weill/Maxwell Anderson – Lost in the stars( Lost in the stars) 2’45
За Ина Кънчева:
Ина Кънчева е родена в София. Изучава оперно пеене от 19-годишна в Държавната музикална академия, София. Следват стипендии за Европейският оперен център, Манчестър, Фондация Арена ди Верона, Академия Киджана, Център за усъвършенстване „Пласидо Доминго“ – Palau de les Arts. Взема участие в майсторските класове на Ирина Гавриловичи, Монсерат Кабайе,Райна Кабаиванска, Лео Нучи, Анна Луиза Кова и други.
Ина е лауреат на множество престижни награди, сред които Млади музикални дарования, конкурс „Панчо Владигеров“, „Музикант на годината“ 2002, международните конкурси „Монсерат Кабайе“, „Мануел Аусенси“, „Спирос Аргирис“, DEBUT, „Виоти“, As.Li.Co и други.
Изявява се като солист в редица фестивали в България, както и в Festival Castell de Peralada (Испания), Amadeus Festival и Flanneries Music Festival (Франция), Landmarks Summer Festival (САЩ), Beiteddine Festival, Rossini Opera Festival, Ambronay Barock Festival, Ostrava International Festival и други, както и в редица оперни къщи в Германия, Кралската датска опера, Ковънт Гардън (Лондон), Миланската „Ла Скала“, Palau de les Arts (Валенсия), Teatro Filarmonico (Верона) и много други.
От 2006 година насам Ина Кънчева е член на трупата на Щутгартската опера, където се изпълнява ролите на Виолета от „Травиата“, Графиня Адел в „Граф Ори“, Лучио Чина в „Лучио Сила“, Микаела в „Кармен“ и други. Извън оперния театър в Щутгарт, ангажиментите й включват ролите на Памина, Фиордилиджи, Елизета, Дораличе, Жулиета, Джулия, Джилда, Лиу и др.
Работи с международно признати диригенти като Ейдриан Лийпър, Дейвид Пери, Енрике Мадзола, Алберто Дзеда, Джанлуиджи Джелмети, Алесандро Витело, Василий Петренко, Джулия Джоунс, Сър Невил Маринър, Иржи Белохлавек, Конрад Юнгхенел, Себастиан Рулан, както и с водещи специалисти в областта на бароковата музика като Отавио Дантоне и Стефано Монтанари.
За Людмил Ангелов:
Роден във Варна, пианистът завършва Националната музикална академия “Панчо Владигеров” в София. Людмил Ангелов е отличен с награди от международни конкурси, в това число “Виртуози на клавирната музика” (Чехия, 1973), Сенигалия (Италия, 1976), “Фредерик Шопен” (Полша, 1985), Международен конкурс Палм Бийч (САЩ, 1990) Piano Masters (Монте Карло, 1994) и World Piano Masters Tour (Франция, 1997).
Популярен в цяла Европа, САЩ, Южна Америка, Хонг Конг, Корея и Тайван, Людмил Ангелов е изнасял рецитали, концерти c камерна музика и е солирал с всички български и с много реномирани чуждестранни оркестри. Концертира в някои от най-престижните зали, сред които Линкълн Център, в залите на Берлинската филхармония, “Плейел” и “Гаво” в Париж, “Херкулес” в Мюнхен, “Концертгебау” в Амстердам, Операта в Монте Карло, “Брукнерхаус” в Линц, “Аудиторио Насионал” в Мадрид, “Аудитори” в Барселона, “Палау” във Валенсия, концертните зали на Московската и Миланската консерватория, Двореца на музиката в Атина, KBS в Сеул и др.
През сезона 1987/1988 Людмил Ангелов представя събраните творби на Шопен за пиано в цикъл от дванадесет рецитала. За това уникално събитие той получава отличието “Млад музикант на годината” в България. Участвал е и в някои от най-значимите Шопенови фестивали. През 1999 изпълнява с огромен успех Интеграла с музика на Шопен в Мадрид и други градове в Испания. Сред неговите изяви през 2000 най-успешни са рециталите му на Международния клавирен фестивал La Roque d’Anthéron във Франция и на Международния Шопенов Фестивал във Варшава. През 2002 Людмил Ангелов дебютира на Фестивала в Нюпорт (САЩ).
Пианистът има записи за RСА, Gega new, France Classique, Pentatone, Danacord. Изпълненията му се излъчват от радио и телевизионни канали в България, Франция, Великобритания, Испания, Полша, Унгария, САЩ, Аржентина и Корея. Албумът му с Ронда и Вариации от Шопен е награден от Международния Шопенов институт във Варшава с “Grand Prix du Disque Chopin”.
През 2006 Людмил Ангелов реализира няколко световни премиери на произведения от Николай Капустин на Международния музикален фестивал в Толедо.
През юни, 2015г. пианистът записва заедно с Шотландския симфоничен оркестър на БиБиСи считания до скоро за загубен %Концерт за пиано и оркестър в си минор, ор. 3% от Мориц Мошковски (Hyperion).
От 1992 година Людмил Ангелов живее в Толедо, Испания и е член на Кралската академия на изкуствата.